Usługi kamieniarskie Jan Kloske
20 lat na rynku kamieniarskim  województwie pomorskim

Dlaczego kamień?

Kamień naturalny  jest łatwym w utrzymaniu i trwałym materiałem budowlanym. Charakteryzuje go oryginalność barwy i kształtu.  Po wielu latach nie traci swoich walorów estetycznych, a w konsekwencji z upływem czasu nabiera szlachetności.Kamienie polne

Kamień naturalny ma tą szczególna cechę, że jest niepowtarzalny i oryginalny w swej barwie i wzorze. Kamień, który tak naprawdę stworzyła natura poddany przez nas różnym sposobom obróbki przybiera różne formy i kształty, stając się materiałem budowlanym dla nieograniczonej liczby produktów.Wykorzystujemy go jako materiał budowlany, wykończeniowy i ozdobny dając wytworom naszej pracy atrakcyjność i unikatowość. Z kamienia możemy uzyskać w różnych kształtach i barwach ogrodzenia, mury oporowe, schody, wykończenia elewacji, grille, kominki, kapliczki, winiarnie jak również donice, oczka wodne, ścieżki ogrodowe itp.

Kamień jako materiał budowlany charakteryzuje się funkcjonalnością i trwałością, co pozwala naszym klientom przez dziesiątki lat cieszyć się jego widokiem. Kamień jest wytrzymały na ścieralność i czynniki zewnętrzne co pozwala mu na długo zachować walory estetyczne. Poza tym koszty utrzymania i czyszczenia kamienia są niskie, co rekompensuje względnie wysoki jednorazowy koszt zakupu. Dodać należy, że kamień naturalny jest materiałem niepalnym i niewydzielającym szkodliwych substancji w kontakcie z ogniem.